SOL
SAĞ
Navicat Dönüşüm/+basma İtemlerini düzenleme
SİDEBAR REKLAMI

Metin2 de artı basma da ve dönüşüm yapmada istenen itemleri nasıl düzenleriz? Dönüşüm itemleri / +basma itemlerini ekleme ve kaldırma navicat düzenleme anlatımı.

Navicat itemleri için artı basma ve dönüşüm itemlerini ekleme, düzenleme ve kaldırma şeklinde anlatacağımız için adım adım gidelim. Eğer düzenleme yapacaksanız ekleme yapmanıza gerek yok. Değişiklikler yaparak itemleri değiştirebilirsiniz. Şimdi geçelim adımlara.

Bölüm1: Player > Refine_proto / İtemlerini ve Miktarlarını Belirlemek ID ekleme

Bu bölümde istenecek itemleri ayarlıyacağız. IDye göre atama yapacağız. İlerde id den tüm ayarladığımız itemleri artı basmada yada dönüşümde sadece id ile yazabileceğiz. Dönüşüm yaparken ID kısmını 500den büyük seçin. 500den küçük seçerseniz demircide artı basma yada dönüşüm olur. 500den fazla yaparsanız Epic surada dönüşüm olur.
 

metin2 +basma itemleri ayarlama navicatvnum0:İsteyeceği ilk item (item kodunu yazıyoruz)
count0:Kaç adet isteyeceği 1-2 gibi
vnum1:İsteyeceği 2.ci item (item kodunu yazıyoruz)
count1:Kaç adet isteyeceği
Cost: Tabloyu sağa doğru kaydrırsanız görürsünüz. Yang miktarını belirleyebiliriz. Hemen tablonun sağına sonuna giderseniz Prob göreceksiniz.
Prob: artı basma yada dönüşüm şansının % olarak kaç olacağıdır.
result_vnum: başarısız olursa itemin kaç + düşeceğidir ( 0 yandığı anlamına gelir. 1 yazarsanız 1 artı düşer , 2 yazarsanız 2 düşer )

+Eklemek için: tablonun altında + simgesine tıklamanız ve yukarıdaki açıklamasını yaptığımız yerleri doldurmanız gerek.

Şeklinde kaç item olacak ise vnum1,2,3,4 ayarlanacak. 0 yazarsanız birşey istemeyecektir.
 

metin2 navicat artı basma itemleriBu bölümde id ayarlıyoruz. Daha item ayarlama yok. İd atadığımızda bu ayarladığımız tüm itemleri artı basarken yada dönüşüm yaparken isteyecek. Hangi amaçla yapıyorsak eklememizi yaptıktan sonra ok simgesi ile kayıt etmeyi unutmayın. Eklediğiniz id numarasını not alın.

Bölüm2: Artı basma yada Dönüştürülecek Eşyaya Uygulama

İlk bölümde ayarladığım artı basma yada dönüşüm itemlerini artık eşyamıza uygulayabilir. Burda dönüşüm ile artı basma işleminde sadece değişen kısımlar: refined set ayarlarsanız artı basmada ister. Refined vnum ayarlarsanız dönüşümde ister. Burada itemin +4 deyken +5 e geçerken dönüşüm yapmasını ayarlamayın kaos oluşturursunuz :)
 

Metin2 Navicat İtem_proto1. Artı Basma Eşyasına Id yi eklemek ( itemleri eklemek)

Resimde görüldüğü gibi player>tables>item_proto ya gidiyoruz. Artı basılacak eşya örneğin Azap kılıcı +5 olsun. CRTL+F ile Azap kılıcını bulun ve +5 olduğuna dikkat edin. Tabloda sağa doğru kaydırdığınızda refined set kısmını göreceksiniz. İşte refined set kısmı ID (ilk bölümde ayarladığımız itemlerin) numarasını yazacağız. Bu kısmı artı basma yaparken dolduracağız. Dönüşüm yapılan kısım farklı unutmayın!

metin2 artı basma navicat ayarlama

Refine_srt altında yazılan rakamlar artı basarken istenen itemlerin ID sidir. Id ayarlamayı ilk bölümde öğrendik. Buradan artı basarken istenen itemler ıdsini değiştirebilir yada yeni oluşturduğunuz İd yi girebilirsiniz. +9 da boş olduğunu görmüştürsünüz.

2. Dönüşüm Yapılacak item ve istenen dönüşüm eşyaları ayarlanması

Önce hangi iteme dönüşecek: Burada işin içine Refined_vnum giriyor arkadaşlar. Resimde 271 den 279 a kadar olan sayılar aynı itemin +1,+2..+9 olduğunu gösterir. 279 dan sonra 260 yazdık bu 260 başka bir item yani dönüşüm yapmış olacağız.
 

Navicat REfined_vnum ve refined_setRefined_vnum: Dönüşecek eşyanın kodu

Şimdi dönüşürken ne isteneceğini ayarlamak için: refined set kısmını ayarlıyacağız. Boş bırakmayın. İlk bölümde ayarlamış olduğunuz İD yi yazabilirsiniz.

Bu şekilde hem artı basma itemlerini hemde dönüşüm için dönüşecek itemi ve eşyalarını ayarlayabilirsiniz.

Kayıt ettikten sonra işlemlerin gerçekleşmesi için servere reboot atmayı unutmayın.

YAZAR HAKKINDA;
arcface
Admin

Web Developer

KONU YORUMLARI
YORUM YAP
Image

Metin2 Pvp Kurulumu

Navicat Dönüşüm/+basma İtemlerini düzenleme

Metin2 de artı basma da ve dönüşüm yapmada istenen itemleri nasıl düzenleriz? Dönüşüm itemleri / +basma itemlerini ekleme ve kaldırma navicat düzenleme anlatımı.

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
arcface
Admin Yazdı;

3 ay önce

Yarı insan denilince ne anlıyoruz önce ona bir bakalım. Yarı insan; bi..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web PanelRubinum2 Web..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Pane..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Discord Widget Discord Widget Discord Widget Discord Widget Di..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması..