SOL
SAĞ
Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın!
SİDEBAR REKLAMI

Kullandığınız veritabanında muhtemelen tüm kullanıcılar full privillege dır. grant dahil tüm yetkilere sahiptir. Ancak oyun içerisinde bulunan SQL Injection ile birlikte yada sitenizde bulunan bir açık ile tablolarınız drop edilebilir yada daha kötüsü veritabanına shutdown komutu verilebilir.
Bunu engellemek için kullanıcıdan bazı yetkileri almamız yeterli olacaktır. Bunu hem oyunun kullandığı kullanıcıyı hem de siteye özel açtığınız kullanıcıya(eğer yoksa mutlaka site için özel bir kullanıcı yaratın) uygulayın.

Öncelikle resimdeki gibi varolan kullanıcıları kontrol edelim. Oyunun, sizin ve panelin giriş yapabilmesi için birer tane kullanıcı açılmış olmalı. Eğer bunların haricinde bir kullanıcı varsa mutlaka silin. Sitenin gerçek IP adresini girili olduğu için gizlemek zorunda kaldım.
Burada sağ tıklayarak edit user diyoruz ve yetkileri resimdeki şekilde ayarlıyoruz.Artık sunucunuz daha güvende olacaktır. Site üzerinden mysql için kapı açılamaz ve tablolar silinemez.

YAZAR HAKKINDA;
arcface
Admin

Web Developer

KONU YORUMLARI
YORUM YAP
Image

SQL

Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın!

Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın! Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın! Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın! Veritabanınızı Korumak İçin Mutlaka Uygulayın!

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Yarı insan denilince ne anlıyoruz önce ona bir bakalım. Yarı insan; bi..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web PanelRubinum2 Web..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Pane..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Discord Widget Discord Widget Discord Widget Discord Widget Di..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması..