SOL
SAĞ
Bir Pvp Server Oyunu Neden Başarısız Olur?
SİDEBAR REKLAMI

Her oyun yöneticisinin bir hayali vardır. Ve bu hayaller ile oyunları kurarken emek verirler. Zaten bu tür şeyler emek vermeden olması mümkün değildir. Fakat verilen emeklerin boşa çıkmaması gerekir. Bunun için asıl yapılacakları unuttuğumuzu düşünüyorum. Başarılı olan pvp server oyunlarına baktığımız da hep bu taktiği uygulamıştır. Size bu taktiği vereceğim ama önce aşağıdaki durumları bir kontrol edelim.

Pvp server de olması gereken özellikler nelerdir?

 1. İyi bir sunucuya sahip olmalısınız. Aklınızda 1000 kişi varsa bunu kaldıracak birde sunucunuz olması gerekir.
 2. Oyun dosyalarının temiz olduğundan emin olun. Hatalar ile dolu, virüs olan dosyalar hemen sizi bitirir.
 3. Oyun sunucunuzun saldırılara karşı koruması var mı? Örnek Ddos koruması ve Firewall yazılımı var mı?
 4. Sunucunuzun uptime süresi nedir? Devamlı olarak yayın verebilir mi?

Îlk olarak bunlara bakalım. Daha hiç oyuncu lafı etmedik arkadaşlar :) işte biz hatayı burda yapıyoruz. Oyuna girişi sağladık mı? Evet! E o zaman hemen oyuncu bulalım kısmına bakıyoruz. Çok yanlış. Şimdi aşağıdaki maddeleri de yaparsanız daha sağlam bir giriş yapmış olacaksınız ve gerçekten oyuncuları da eliniz de tutmuş olacaksınız.

Pvp server oyun başlangıcı ve sağlam giriş yapma?

 1. Her oyun yöneticisinin hayallerinden biride sağlam bir açılıştır. Peki bu açılışı nasıl yaparız?
 2. Kesinlikle herşey hazır olduktan sonra en az 7 gün sonraya bir açılış günü belirleyin.
 3. Eğer Facebook sayfanız varsa bu çok daha iyi olacak bir durum. Yoksa da sayfa açın ve oyun özelliklerinizi sayfanıza yazın.
 4. Facebook sayfanız hazır olduktan sonra açılış için burayı takip etmelerini söyleyin. Her reklamınızda sayfamızı takip edin, açılışa az kaldı deyin.
 5. Şimdi geldik oyuncuları cezbetmeye. Hem para ödülü hemde oyun içi ödülleriniz olması gerekir arkadaşlar. İlk belirli bir seviyeye gelen ilk 3 kişiye para ödülü koyun, Yanında ilk 10 kişiye de bir oyun içi ödül paketi oluşturun. Fakat dikkatli olun oyun içi dengeyi bozmayın.
 6. Daha en az 7 günümüz var. İlk gün Tüm pvp serverler tanıtımı yapan yayıncılar ile görüşün reklam ücreti alın. En az 5-8 yerde görünür bir reklamınız olsun. Bu reklamlar ile facebook sayfanıza yönlendime yapın ve oyuncuları açılışa hazırlayın.
 7. Facebook sayfanızda günde en az 2 oyun içi özellikler ve görseller paylaşın az kaldı mesajını verin ve oyuncuları bekletin. Kim ne derse desin aklınızda ki süreyi uygulayın.
 8. 10 yıllık bir yayıncı olarak bir pvp oyuncusu 7-8 günde bir en az bir kere oyun arayışına çıkar. Bu süre zarfında siz ön planda olun. Herşeyin hazır olduğunu sunucunuzu herşeyi tekrar tekrar kontrol edin. Eğer sağlam bir açılışı sorunsuz bir şekilde geçirirseniz. Yıllar boyunca ön planda olan bir oyununuz olacaktır.

Hırslı olmayın sakince bu maddeleri yaparsanız kesinlikle başarı gelecektir. Oyun içi oyuncular ile fazla muhabbete girmeyin. Sizden devamlı birşeyler isteyecekler haliyle. Ama herkese eşit olduğunuzu her zaman gösterin. Hile ve küfür kullananlara acımayın. Oyununuza bebek gibi bakarsanız aylık çok para kazanma ihtimaliniz var. Quiz bölümüne bakarsanız aşağı yukarı ne kadar kazanacağınızıda testler sonucunda öğrenebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA;
arcface
Admin

Web Developer

KONU YORUMLARI
YORUM YAP
Image

Metin2 Pvp Kurulumu

Bir Pvp Server Oyunu Neden Başarısız Olur?

Her oyun yöneticisinin bir hayali vardır. Ve bu hayaller ile oyunları kurarken emek verirler. Zaten bu tür şeyler emek vermeden olması mümkün değildir. Fakat verilen emeklerin boşa çıkmaması gerekir.

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Yarı insan denilince ne anlıyoruz önce ona bir bakalım. Yarı insan; bi..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web Panel Rubinum2 Web PanelRubinum2 Web..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Panel Kodlaması Afro2 Web Pane..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması İndir Aegea2 Site Teması..

arcface
Admin Yazdı;

2 ay önce

Discord Widget Discord Widget Discord Widget Discord Widget Di..